Tor i proxy

Jak każda sieć IRC, musieliśmy sobię radzić z wieloma atakami na nasze serwery i naszych użytkowników, głównie były to ataki DoS na kanały (flooding, klony, itp). Zostaliśmy więc zmuszeni do ochrony przed tego typu atakami. Nasza sieć IRC nie pozwala na połączenia z sieci TOR, otwartych serwerów proxy, nadużywanych usług VPN, niepoprawnie skonfigurowanych serwerów SSH, czy innych hostów uznanych za niebezpieczne dla reszty naszych użytkowników.

Proces wykrywania takich adresów jest automatyczny i odbywa się za każdym razem, gdy połączysz się do naszej sieci IRC. Proces ten obejmuje zarówno skanowanie portów, jak i przeszukiwanie publicznych "czarnych list" adresów IP. Łącząc się z naszą siecią zgadzasz się na skanowanie portów swojego adresu IP w poszukiwaniu niebezpiecznego oprogramowania.

W przypadku gdy użytkownik chce jedynie ukryć swoje IP, może on użyć któregoś z narzędzi jakie udostępniamy do tego celu, np. cloaków, czy vhostów. Najprostszym przykładem może być generowany cloak ukrywający nasze IP, ustawiany za pomocą polecenia /MODE nasz_nick +x - domyślnie włączony. Możemy również użyć jakiegoś konta shell, darmowego lub płatnego.