Bramka WWW

Bramka to specjalny skrypt umożliwiający szybkie ircowanie z poziomu przeglądarki bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Na naszej sieci istnieje kilka typów bramek, z których użytkownicy mogą sobie wybrać tą, która najbardziej im odpowiada.

Osadzenie bramki na swojej stronie

Proponowanym sposobem na umieszczenie bramki na swojej stronie jest osadzenie jej za pomocą "pływającej ramki" czyli iframe. Aby to zrobić wystarczy w źródle strony umieścić następujący kod:

<iframe src="https://pirc.pl/bramka_iframe/wpisz zamiast tego bzdurnego(pogrubionego) tekstu nazwę swojego kanału, pamiętając o tym aby nie dawać znaku # na początku/" width="600" height="400">Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek.</iframe>

Spowoduje to aktualnie osadzenie bramki typu PIRC.

A można po prostu umieścić link?

Oczywiście, możesz umieścić na swojej stronie link albo przycisk! Adres, do którego powinien się on odnosić, jest następujący:

 • Jeśli chcesz podać tylko kanał, a nicka użytkownik wpisze samodzielnie:
  https://pirc.pl/bramka/nazwa kanału bez znaku #/
 • Jeśli chcesz, aby Twoja strona, serwis itp przekazał do czatu nicka użytkownika z Twojego serwisu:
  https://pirc.pl/bramka/nazwa kanału bez znaku #/nick/
Otwarta pod tym adresem strona pozwoli na wybór rodzaju bramki, a także przejście na inne podstrony witryny sieci PIRC.
Typy bramek

Obecnie udostępniamy możliwość wyboru pięciu rodzajów bramki.

 • PIRC – bramka naszego autorstwa, specjalnie przystosowana do potrzeb sieci PIRC. Szczegóły znajdziesz tutaj.
 • Gamja – zewnętrzny, eksperymentalny projekt. Nowoczesne rozwiązania i prosty wygląd. Tylko język angielski. Dokumentację i pomoc znajdziesz na stronie Gamja.
 • The Lounge – zewnętrzny projekt. Dostosowany do wszystkich platform – komputer, smartfon, tablet. Dokumentację i pomoc znajdziesz na stronie The Lounge. Jeśli posiadasz własny serwer lub konto shell, możesz także pomyśleć o instalacji własnej, prywatnej instancji The Lounge.
 • Mibbit – zewnętrzny projekt. Dokumentację i pomoc znajdziesz na stronie Mibbita.
 • Kiwi – zewnętrzny projekt, zalecany jako alternatywa dla użytkowników mających problemy z powyższymi programami. Szczegóły na stronie Kiwi IRC.

Jeśli masz więcej pytań, nie bój się ich zadać na #help. Jeśli chcesz mieć swój prywatny styl wyglądu całej bramki, chętnie zainstalujemy dostarczony plik CSS.