HostServ

Opis

HostServ to bot odpowiedzialny za ukrywanie naszego prawdziwego adresu IP za tzw. vhostami (virtual host), błędnie przez niektórych nazywanych cloakami. Dzięki niemu możemy ukryć się za hostem w postaci vhost:dowolna-tresc. Vhosty nie mogą być obraźliwe w żaden sposób, ani nie mogą naruszać prawa.

Ustawianie vhosta

Aby poprosić o vhosta wpisujemy polecenie:

/msg HostServ REQUEST nasza.propozycja

Oczywiście tekst nasza.propozycja zastępujemy wybraną przez nas maską, np. lorem.ipsum. Prefix vhost: zostanie dodany automatycznie.

Po wykonaniu polecenia czekamy aż któryś z ircopów nam go zaakceptuje. Jeśli tak się stanie, vhost zacznie natychmiast działać.

Zachęcamy do proszenia o vhosty nie kończące się na prawdziwe TLD (jak .pl, .eu, .com i tym podobne). Przykład niezalecany: lubie.ciasteczka.onet.pl, a zalecany: lubie.ciasteczka.

Grupowanie

Jeśli mamy więcej niż jeden nick w grupie i chcemy używać na wszystkich jednego vhosta, musimy użyć polecenia:

/msg HostServ GROUP

Używając do tego nicka, którego vhost chcemy użyć na wszystkich nickach w grupie. Jeśli nie zastosujemy tego polecenia możemy mieć wiele nicków w grupie, lecz korzystać na nich z różnych vhostów.

Wyłączanie vhosta

Vhosta na czas trwania obecnej sesji można wyłączyć poleceniem:

/msg HostServ OFF

Polecenie to nie działa na stałe – po kolejnym zalogowaniu vhost zostanie ustawiony ponownie. Możesz jednak zmienić vhosta używając ponownie komendy REQUEST, lub też poprosić administratorów o jego całkowite usunięcie.